Rodzaje wózków do sprzątania małych i dużych pomieszczeń

Każdy obiekt użyteczności publicznej wymaga tego, aby lśnił on czystością. Zatem wszystkie osoby odpowiedzialne za utrzymywanie porządku, muszą mieć zapewniony odpowiedni sprzęt. Dużą rolę odgrywają wózki do sprzątania.

Posiadanie odpowiednich detergentów do czyszczenia powierzchni nie wystarczy, aby w pomieszczeniach panował wymagany ład i porządek. Każda firma czy osoba zajmująca się sprzątaniem pomieszczeń na szeroką skalę powinna być wyposażona w profesjonalny sprzęt do sprzątania, dzięki któremu można znacznie ułatwić oraz skrócić czas pracy .

Wózki sprzątające – rodzaje i przeznaczenie

Obecnie na rynku znajduje się niezliczona ilość akcesoriów ułatwiających sprzątanie zarówno prywatnych mieszkań, jak i obiektów użyteczności publicznej. Wśród wielu z nich można wymienić:

– wózki jedno – wiaderkowe. Wózek do sprzątania z jednym wiadrem jest znacznie mniejszy oraz bardziej poręczny jednak jego używanie wiąże się z ograniczeniem ilości wlewanej wody. Większość modeli posiada wewnątrzprzegrodę, która to pozwala na oddzielenie czystej oraz brudnej wody. Wózki te idealnie sprawdzają się do sprzątania
małych powierzchni, gdyż nie zajmują dużo miejsca.

– Wózki dwu – wiaderkowe, które to są znacznie większe i zawsze wyposażone w osobne wiadra przeznaczone dla czystej oraz brudnej
wody.

Wózki sprzątające do dezynfekcji i mycia – które to zostały stworzone do pracy z detergentami. Posiadają one dużą ilość pojemników o różnym rozmiarze, które to można bez większego problemu wyciągać.

– Wózki do segregacji – służą one zarówno do sprzątania jak i segregacji śmieci oraz brudnej pościeli. Większość z nich posiada najczęściej od dwóch do czterech pojemników.

– Wózki serwisowe – posiadają one wszystkie funkcje wyżej wymienionego sprzętu.