Czym kierować się podczas wyboru roweru górskiego?

Czym kierować się podczas wyboru roweru górskiego?

Kiedy zdecydujemy się na zakup roweru górskiego warto, abyśmy przed ostatecznym wyborem konkretnego modelu zrobili rozeznanie. Jest to o tyle istotne, ponieważ nie każdy rower, który przysłowiowo wpadnie nam w oko może okazać się tym odpowiednim dla nas. Przede wszystkim ważnym jest jakie dystanse pokonujemy oraz w jakim terenie oraz przy jakich warunkach pogodowych. Jeżeli samodzielnie nie potrafimy dobrać sobie dostosowanego do naszych potrzeb roweru, warto abyśmy skonsultowali się ze sprzedawcą lub kimś znajomym, kto ma odpowiednią wiedzę na ten temat.

Jak się okazuje, jeżeli wybierzemy rower giant dla wyczynowców, a sami jeździć nim będziemy jedynie do sklepu po bułki i w niedzielę na przejażdżkę z rodziną, wówczas mija się to kompletnie z celem. Po pierwsze taki rower jest dosyć drogi i szkoda wydawać tak dużą ilość pieniędzy na coś, z czego i tak ostatecznie nie skorzystamy. Rowery giant dla zawodowców posiadają wiele różnorodnych udogodnień i opcji, z których zwykły laik nie skorzysta, gdyż nawet nie będzie wiedział w jakim celu ich użyć. W związku z powyższym mierzmy siły na zamiary i wybierzmy rower dostosowany do naszych potrzeb.

Jeżeli jednak należymy do osób, które wyczynowo jeżdżą na rowerach, to sami doskonale będziemy wiedzieć, jakie możliwości powinien posiadać nasz rower i jakie jego funkcje będą nam najbardziej potrzebne podczas jazdy po terenach górzystych. Giant z pewnością będzie dobrym wyborem, jeżeli rzeczywiście potrzebny nam prawdziwie solidny rower, który pozwoli nam pokonywać długie dystanse. Jeżeli natomiast rower ma służyć nam „dorywczo” wówczas wybierzmy coś z niższej półki. Oczywiście istnieje spore grono osób, które pomimo „doraźnego” użytkowania roweru i tak wyda na niego fortunę. Nie mniej jednak warto zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście ma to sens i czy rower rzeczywiście będzie regularnie eksploatowany, czy może będzie służył jedynie za ozdobę garażu lub kolejny element wyposażenia komórki lokatorskiej. Ostateczna decyzja należy do kupującego jednak warto się nad tym zastanowić.